Publikacje

14

11/ 2019

Od odkrycia IgE, poprzez nanotechnologię do medycyny spersonalizowanej

Pojawiła się między innymi możliwość stosowania testów skórnych czy później testów pozwalających oznaczyć w surowicy krwi stężenie przeciwciał E swoistych (sIgE) wobec różnych ekstraktów alergenowych. Obecnie, możemy powiedzieć, że wkroczyliśmy w nową erę w diagnostyce alergii mając do dyspozycji możliwość oznaczania sIgE wobec molekuł alergenowych.

02

11/ 2019

Diagnostyka molekularna alergii na roztocze kurzu domowego

15

02/ 2019

Korzyści jakie przynosi diagnostyka molekularna w leczeniu alergii

Odkrycie molekuł alergenowych stanowi przełom w rozumieniu alergii oraz przynosi liczne korzyści pacjentom z podejrzeniem alergii a szczególnie tym zagrożonym anafilaksją.

02

09/ 2018

Zróżnicowany obraz kliniczny celiakii u dzieci

Celiakia definiowana jako autoimmunizacyjna choroba o podłożu genetycznym, która rozwija się u osób spożywających gluten występuje u około 1% ogółu populacji i należy do najczęstszych przewlekłych chorób przewodu pokarmowego.

12

04/ 2018

Korzyści z zastosowania metod molekularnych in vitro

Ostatnie lata przyniosły szybki rozwój metody diagnostyki alergologicznej in vitro. Spowodowane jest to w dużej mierze postępem w dziedzinie syntezy, izolacji i charakteryzacji alergenów. Zastosowanie diagnostyki in vitro w oparciu o ocenę stężenia IgE wobec pojedynczych komponentów alergenowych pozwala na lepsza identyfikację głównych źródeł alergenowych i wykazanie mechanizmów reakcji krzyżowych.

20

08/ 2014

Czynniki wpływające na wiarygodność oznaczenia IgE w diagnostyce serologicznej alergii

20

05/ 2013

Oznaczenie alergenowo swoistych IgE

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.