O metodzie

Polycheck® to nowoczesny system do ilościowego oznaczania przeciwciał E (sIgE) w surowicy krwi pacjentów, służący do diagnozowania chorób alergicznych oraz autoimmunizacyjnych.
Producentem testów Polycheck® jest niemiecka firma BIOCHECK.

 

W trosce o wysoką jakość testów producent zastosował w nich:

  • indywidualną 5-cio punktową krzywą kalibracyjną do każdego testu w czasie rzeczywistym,
  • 5 kontroli pozytywnych i 1 kontrolę negatywną,
  • ludzkie przeciwciała IgE w kontrolach,
  • wysoce specyficzne przeciwciała monoklonalne,
  • dolną granicę wykrywalności od 0,15 kU/l
  • możliwość oznaczenia stężenia przeciwciał E wobec nawet 30 alergenów w jednym badaniu.

Polycheck® jest testem ilościowym, wieloparametrowym, cechującym się wysoką czułością i swoistością*.

 

Co wyróżnia metodę POLYCHECK®?


Dolna granica wykrywalności od 0,15 kU/l Indywidualna krzywa kalibracyjna Ludzkie przeciwciała w kontrolach

 

Indywidualna krzywa kalibracyjna umieszczona na każdym teście umożliwia uzyskanie dokładnych pomiarów. Producent zdecydował się na jej zastosowanie ze względu na zmienność warunków otoczenia, np. temperatury. Te same odczynniki stosowane podczas wykonywania badań mogą dawać inny sygnał pomiarowy w różnym czasie. Dlatego też, kalibracja na testach Polycheck®  wykonywana jest w tych samych warunkach i w tym samym czasie, co wykonanywany test. 

Nie tylko prawidłowo wykonana kalibracja, ale także system kontroli jakości pozwalają otrzymać wiarygodny wynik. Zastosowanie jednej kontroli pozytywnej niesie jedynie informację o obecności lub braku przeciwciał E (sIgE), dlatego też na testach Polycheck® zostały umieszczone 3 lub 5 kontroli pozytywnych. Oprócz tego, w celu wykluczenia wyników fałszywie dodatnich, zastosowano kontrolę negatywną

Dodatkowo, opracowując kontrole, które zapewniają wiarygodność uzyskanych wyników, producent zdecydował, że zastosuje w nich kosztowniejsze ludzkie przeciwciała E (sIgE). Dzięki temu testy Polycheck®, które badają przeciwciała E powstające w organizmie człowieka, są kontrolowane takimi samymi przeciwciałami.

 

 

 

 

 

 

 


Polycheck® to badanie, które można bezpiecznie wykonać dzieciom, dorosłym oraz osobom starszym. Nie wymaga specjalnego przygotowania, tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. Testy nie niosą ze sobą ryzyka wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Wystarczy niewielka ilość krwi, żeby jednorazowo ocenić nawet 30 alergenów albo 18 antygenów.

Do odczytywania testów, generowania oraz archiwizacji wyników służy specjalny program Biocheck Image Software. Wynik podawany jest ilościowo, a każdy alergen lub antygen oceniany jest indywidualnie. W ofercie testów Polycheck® znajdują się również panele alergologiczne do diagnostyki zwierząt domowych: psa, kota i konia.

 

*Zestawienie wykonane na podstawie 2058 badań porównawczych z udziałem testów Polycheck® i UniCap (Phadia).    

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.