Historia testów Polycheck®

Powstanie testów Polycheck® było możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy dr Elmara Michelsa, które od samego początku rozwijały się niezwykle dynamicznie. Ukończył studia w dziedzinie Biologii na Uniwersytecie Eberharda w Niemczech. Następnie postanowił poszerzać swoją wiedzę.

Kontynuował naukę na jednym z największych niemieckich uniwersytetów, cieszących się ogromną renomą – Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma, na Wydziale Mikrobiologii Przemysłowej. To właśnie tutaj odkrył, że immunologia jest dziedziną, która najbardziej go interesuje.

Priorytetem zespołu dr Elmara Michelsa – twórcy testów Polycheck – zawsze była i jest najwyższa jakość oraz wiarygodność wyników. Celem opracowania tego produktu było dostarczenie pacjentom i lekarzom wiarygodnego narzędzia, które szybko i trafnie pozwoli zdiagnozować alergię i choroby autoimmunizacyjne.

Powstały ilościowe testy wieloparametrowe pozwalające oznaczyć dokładne stężenie przeciwciał wobec kilku alergenów/antygenów w ramach jednego badania. Dr Michels wysoko cenił wykorzystywanie przeciwciał monoklonalnych – ich zastosowanie daje możliwość precyzyjnych i wysoce specyficznych pomiarów, dlatego też umieścił je na swoich testach.

Dodatkowo, opracowując kontrole, które zapewniają wiarygodność uzyskanych wyników, zdecydował, że zastosuje w nich kosztowniejsze ludzkie przeciwciała IgE. Słusznie twierdził, że skoro testy mają badać przeciwciała IgE powstające w organizmie człowieka, to takimi samymi przeciwciałami te testy powinny być kontrolowane.

Twórca Polycheck stale opracowuje nowe testy – to wszystko w odpowiedzi na Państwa potrzeby. To Wy dostarczacie informacji lekarzom, z jakimi dolegliwościami się zmagacie i dzięki Wam powstają testy o nowych składach. Wasze zaufanie daje dr Elmarowi pęd do działania oraz sprawia, że testy Polycheck nieustannie się rozwijają.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.